Kronika MLÁDÍ se začala psát v září 1978. Marie Vlachová tehdy nastoupila jako lektorka kurzů pohybových forem Obvodního kulturního střediska Ostrava 3 a zaměstnavatel ji umožnil založení souboru. Tak spatřil světlo světa Taneční klub MLÁDÍ, jehož se stala vedoucí a choreografkou. Soubor se během necelých dvou let vypracoval mezi přední československé kolektivy a pravidelně sklízel vavříny nejvyšší na celostátních soutěžích choreografií předtančení různých žánrů i scénického tance. Také úspěchy tanečních párů na sebe nedaly dlouho čekat.

 

V roce 1986 se zřizovatelem Tanečního klubu MLÁDÍ stalo Střední odborné učiliště strojírenské v Ostravě-Hrabůvce, které maximálně podporovalo zájmovou uměleckou činnost. Tato éra byla završena největším mezinárodním úspěchem na Mistrovství Evropy latinských formací v norském Oslo v červnu r. 1990, kde TKM jako jediný československý tým postoupil až do finále a obsadil skvělé 5. místo.

Porevoluční změna společenských a ekonomických podmínek byla rozhodujícím důvodem k založení soukromé Taneční školy MLÁDÍ, která působí od ledna 1991. V našich kurzech, souborech nebo jejich přípravkách již nalezlo hodnotnou náplň volného času mnoho dětí, mladých lidí i dospělých z Ostravy a okolí. Vždy usilujeme o serióznost a profesionální úroveň po všech stránkách; proto nás velmi těší spokojenost našich absolventů, kteří rádi vzpomínají na všechno, co prožili v MLÁDÍ.

 

Kromě kurzů pro širokou veřejnost Taneční škola vždy zastřešovala také činnost tanečních souborů. Taneční klub MLÁDÍ měl velmi bohatou, úspěšnou i pohnutou historii ~ přiměřeně délce trvání. Poslední dramatická změna nastala v únoru 2008 a vyžádala si vytvoření zcela nového souboru, který se věnoval plesovým předtančením a nesoutěžnímu společenskému tanci. Činnost Tanečního klubu MLÁDÍ byla oficiálně ukončena v květnu 2011. Zaměření na moderní taneční styly si zvolil Dušan Vlach, který v roce 2001 založil soubor DANCE TEAM; od roku 2009 používá název ROOTS COMPANY. Změnila se také náročnost vůči členům, což se pozitivně promítá do úspěšných street dance formací tohoto souboru.

Rok 2004 byl rokem zásadních změn… Po 26 letech působení v městském obvodu Ostrava-Jih (ObKS, Metalurg, SOUs) jsme byli nuceni hledat nové hlavní sídlo TŠ. Šťastnou shodou okolností jsme objevili vhodné prostory v Ostravě-Vítkovicích, kde se nám podařilo vytvořit nové a útulné taneční studio.

 

Tolik by se dalo vyprávět… Ale to není záměrem, ani tomu neodpovídá trend doby. Kdo by dnes listoval 5 díly kroniky Tanečního klubu MLÁDÍ, psané jen do roku 2003 ? Život a vývoj jde dál. Mění se společnost, mění se naše životní postoje a PRIORITY. Ohlídejme si, aby ZMĚNY v nás směřovaly vždy jen k tomu lepšímu.

 

Srdečně Vás zveme: POJĎTE TANČIT a poznejte život naplněný hudbou a tancem…

 

za Taneční školu MLÁDÍ Dušan Vlach a Marie  Vlachová

úspěchy formací Tanečního klubu MLÁDÍ úspěchy formací Junior MLÁDÍ Ostrava úspěchy tanečních párů TKM

Facebook fan page Svaz Učitelů Tance ČR